Jesteś tu: » Strona główna » Dzień Patrona ks. prof. Józefa Tischnera - 31 maja

Dzień Patrona ks. prof. Józefa Tischnera - 31 maja

Spektaklem teatralnym, koncertem, a przede wszystkim wystawą prezentującą uczniowskie pasje uczczono Dzień Patrona w Gimnazjum nr 67 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera

Nie zabrakło wspomnień o uroczystości nadania imienia szkole, o towarzyszących temu wydarzeniu przed laty przygotowaniach i spotkaniach.

Pani Dyrektor Halina Seifert otwierając Dzień Patrona przypomniała, że w dniu 24 maja 2003 roku nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru oraz odsłonięcie popiersia wykonanego przez profesora Wiesława Koronowskiego kierownika Pracowni Rzeżby ASP w Poznaniu.

Do tych wydarzeń nawiązywały pamiątki wystawione w korytarzu wejsciowym.

Uczniowie, nauczyciele oraz goście obejrzeli przygotowane pod kierunkiem Pani Kamili Kucharskiej przedstawienie pt. "Kamienne serce", oparte na motywach twórczosci dzieci z domów dziecka. Odbył się również koncert pt. "Bliżej wartości" - prezentował on muzyczne upodobania uczniów oraz wysokie możliwości wokalne oraz muzyczne, pod kierunkiem Pani Karoliny Hudak.

W salach na zwiedzających czekali z prezentacjami "Ludzie z pasją" - uczniowie oraz nauczyciel geografii Pan Jerzy Głowacki: maratańczyk, posiadacz bogatej kolekcji trofeów i pamiątek sportowych.

Na szkolnych korytarzach uczniowie prezentowali swoje zainteresowania począwszy od różnych dyscyplin sportu, umiłowania tańca oraz muzyki, śpiewu chóralnego i lektury książek, aż po kolekcjonerskie pasje oraz pasje konstruowania z klocków LEGO.

Odbył się również konkurs wiedzy o Patronie.

Spotkanie z Patronem było bardzo udane i długo pozostanie w pamięci jako DZIEŃ PASJI UCZNIOWSKICH 2017.