Jesteś tu: » Strona główna » 8. MIEJSCE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM!

8. MIEJSCE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM!

Miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego 2016/2017 Nasza szkoła zajmuje wysokie 8. miejsce - najlepsze w historii szkoły, we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych miasta Poznania.

Na tę lokatę duży wpływ miały sukcesy Naszych uczniów w następujących zawodach sportowych:

• IV miejsce w FINALE Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców

Skład: Wiktor Gaweł kl. 1b, Piotr Pepliński kl. 1b, Jakub Lubojański kl. 2a, Tadeusz Werner kl. 2a, Juliusz Starosta kl. 2b, Filip Jacków kl. 3a, Filip Nowak kl. 3a, Adam Głembalski kl. 3b, Michał Jabłoński kl. 3b, Wojciech Filipowski kl. 3c, Jakub Mazur kl. 3c, Patryk Mizera kl. 3c oraz Tytus Zgoła kl. 3c.

• V miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców

Skład: Wiktor Gaweł kl. 1b, Piotr Pepliński kl. 1b, Jakub Lubojański kl. 2a, Aleksander Skrzypczak kl. 2a, Patryk Biniarz kl. 2b, Przemysław Czech kl. 2b, Juliusz Starosta kl. 2b, Jakub Walenczewski kl. 2b oraz Michał Jabłoński kl. 3b.

• I miejsce w Turnieju piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy

Skład: Dominika Gąsior kl. 1b, Wiktoria Gawron kl. 1b, Emilia Lehmann kl. 1b, Martyna Napierała kl. 1b, Barbara Cymerys kl. 1b, Maria Świergiel kl. 2a, Wiktoria Lehmann kl. 3a oraz Hanna Bąbała kl. 3b.

• IV miejsce w Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt

Skład: Wiktoria Gawron kl. 1b, Dominika Gąsior kl. 1b, Emilia Lehmann kl. 1b, Barbara Cymerys kl. 1b, Martyna Napierała kl. 1b, Maria Świergiel kl. 2a, Agnieszka Kubiak kl. 3a, Zuzanna Brodzińska kl. 3a, Wiktoria Lehmann kl. 3a, Hanna Bąbała kl. 3b oraz Emilia Krzykała kl. 3c.

• V miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych w Zespole Szkół Ekonomicznych

Skład: Emilia Lehmann kl. 1b, Dominika Gąsior kl. 1b, Maria Świergiel kl. 2a, Agnieszka Kubiak kl. 3a, Wiktor Gaweł kl. 1b, Piotr Pepliński kl. 1b, Tadeusz Werner kl. 2a, Juliusz Starosta kl. 2b oraz Adam Zbierski kl. 3c.

• Drużynowe Biegi Przełajowe

VIII miejsce dziewcząt

Skład: Zofia Dolata kl. 1a, Michalina Dreger kl. 1a, Julia Łacna kl. 1a, Dominika Gąsior kl. 1b, Emilia Sopot kl. 1b, Hanna Wieczorek kl. 1b, Julia Przybylska kl. 3a, Lukrecja Magiera kl. 3b oraz Aleksandra Besser kl. 3c.

X miejsce chłopców

Skład: Wiktor Gaweł kl. 1b, Piotr Gzieło kl. 1b, Piotr Pepliński kl. 1b, Tadeusz Werner kl. 2a oraz Wojciech Filipowski kl. 3c.

• VII miejsce w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej chłopców

II miejsce Jakuba Chojnackiego, kl. 3c w pchnięciu kulą

IV miejsce Wojtka Filipowskiego, kl. 3c w rzucie oszczepem

IV miejsce Stanisława Sosulskiego, kl. 3c w skoku wzwyż

VI miejsce Jakuba Mazura, kl. 3c w biegu na 100m

V miejsce Juliusza Starosty, kl. 2b w biegu na 200m przez płotki

IV miejsce Krystiana Pospiecha, kl. 2b w biegu na 110m przez płotki.

• I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Poznaniu

Skład: Emilia Lehmann kl. 1b, Wiktoria Gawron kl. 1b, Wiktoria Lehmann kl. 3a, Wiktor Gaweł kl. 1b, Piotr Pepliński kl. 1b, Tadeusz Werner kl. 2a, Juliusz Starosta kl. 2b oraz wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju Krystian Pospiech kl. 2b.